Najlepsze zmywarki do naczyń Beko 2020 roku


  • Zaoszczędźcie czas i nerwy na wyborze najlepszej zmywarki.
  • Przejdźcie przez wybór najlepszych zmywarek Beko.
  • Dowiedzcie się, gdzie kupić najtaniej.
Myčky-Beko-bez-pozadí

Najlepsze zmywarki do naczyń Beko

Wolnostojące Do zabudowy Kompaktowe do zabudowy Kompaktowe wolnostojące
Model: Beko DFN28432 Beko DIN 28430 Beko DIS 28120 Beko DFS28130X
Podgląd:
Cena: Zobacz cenę Zobacz cenę Zobacz cenę Zobacz cenę
Hałaśliwość: 44 dB 44 dB 45 dB 46 dB
Ilość programów: 8 8 9 9
Zdolność mycia; A A A A
Klasa energetyczna: A+++ A+++ A++ A+++
Zużycie na rok: 262 kWh 237 kWh 225 kWh 188 kWh
Zużycie wody: 9,5 l 9,5 l 9 l 8,7 l
Zestawy naczyń: 14 14 11 11
Rozmiary: 60 x 85 x 60 cm 60 x 82 x 57 cm 45 x 82 x 55 cm 45 x 85 x 60 cm
Waga: - - - 38,9 kg
AquaStop: Tak Tak Tak Tak
Zabezpieczenie przeciw dzieciom: Tak - - Nie

Najlepsze zmywarki do naczyń Beko 2020 roku

Rady, wskazówki, recenzje

Czego oczekiwać od zmywarek Beko?

Spółka Beko Elektronik Karman należy do największych wytwórców zmywarek do naczyń w Europie i jednocześnie wśród użytkowników ta marka jest bardzo popularna, głównie przez przyjacielskie ceny i dobry stosunek ceny do jakości. Jej modele bardzo dobrze upozycjonowały się też w naszym wielkim teście zmywarek 2020 roku. Spójrzmy na to, co jest charakterystyczne dla zmywarek Beko:

  • Przyjacielski stosunek ceny do jakości – większość zmywarek Beko kosztuje do 1700 złotych, te najdroższe kosztują 2300 złotych. Jest tak przez to, że nie zawierają drogich technologii jak niektóre konkurencyjne modele. Ich funkcjonalne wyposażenie jest raczej prostsze i praktyczne. Dla mniej wymagających to nie jest przeszkoda, a raczej zaleta, bo załatwią sobie dobrą zmywarkę w dobrej cenie.
  • Równomiernie rozdzielona oferta – asortyment firmy Beko jest mniej więcej równomiernie rozdzielony pomiędzy zmywarki do zabudowy a wolnostojące. Do mniejszych domów są w ofercie zawarte wąskie zmywarki, które mają szerokość jedynie 45 centymetrów (zwykłe zmywarki mają około 60 centymetrów). Inne rozmiary się zbytnio nie różnią.
  • Oszczędność energetyczna – większość zmywarek Beko należy do klasy energetycznej A++, mniejszość do klasy A+++. W niższych klasach znajdziecie jedynie starsze modele. Oznacza to dla Was to, że z czasem oszczędzicie wiele pieniędzy na energii.
  • Używane technologie – choć zmywarki Beko są trochę mniej rozwinięte, to nie brakuje im praktycznych technologii specyficznych właśnie dla tego tureckiego wytwórcy:
    • Technologia AquaIntense – dodawane ramię, które zwiększa ciśnienie wody, a tym też skuteczność mycia.
    • Program Fast+ – szybki program, który oszczędza aż 70% czasu. Swoją drogą, zmywarki Beko mają ogólnie 5-8 różnych programów.
    • Samoczyszczący filtr EverCleasn – filtr, który sam się dwukrotnie czyści podczas trwania cyklu bez tego, abyście musieli się tym zajmować.
    • GlassShield – technologia płukania naczyń niezmiękczoną wodą, co zapobiega jego zarysowaniu, typowe szczególnie do szkła.
  • Wysoki poziom higieny – w zmywarkach jest wbudowany jonizator powietrza IonGuard, który zapobiega temu, aby ze zmywarki szerzył się smród. Wysoka temperatura mycia i płukania pomaga w sterylizacji naczyń i zapobiega szerzeniu się bakterii, czasem ten system oznaczany jest jako „BabyProtect” (według technologii firmy Beko o tej samej nazwie, użytej w pralkach i suszarkach).
  • Bezpieczeństwo – dzięki systemowi AquaStop, który w nowszych modelach pojawia się stosunkowo często, nie musicie się bać o to, żeby Was przy awarii zalała zmywarka.
  • Hałaśliwość do przyjęcia – działanie nie jest w pełni ciche, ale zbyt głośne też nie. Zmywarki Beko najczęściej produkują hałas o intensywności 43-47 dB, pomaga w tym też silnik ProSmart z płynną regulacją, który jest cichy i ma dłuższą żywotność, niż starsze silniki węgielne.
  • Łatwa instalacja –dzięki zawiasom SelfFit i FlexFit łatwiej się pracuje ze zmywarką i łatwiej dopasować ją do kuchni.
  • Dobrze rozwiązana przestrzeń wewnętrzna – umożliwia Wam przystosować ją do aktualnej potrzeby i umożliwia myć w zależności od danego modelu od 10 do 14 zestawów naczyń.

Zmywarki wolnostojące Beko

Wolnostojące zmywarki do naczyń mają jedną wielką zaletę – jeśli układ przestrzenny Waszej kuchni się zmieni, to możecie je swobodnie przesuwać, nie są związane z jednym tylko miejscem. Do tego, jeśli mają piękny wygląd, mogą dopełnić styl Waszej kuchni. Ich wadą jest to, że zajmują miejsca poza zabudową kuchenną, a jeśli macie pecha i wybrany model nie wygląda dobrze, to popsuje wrażenie z całej kuchni..

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Klasa energetyczna Zużycie wody Cena
1. Beko DFN28432 A+++ 9,5 l Zobacz cenę
2. Beko DFN38530X A+++ 9,5 l Zobacz cenę
3. Beko DFN26422W A++ 9,5 l Zobacz cenę

Zmywarki do zabudowy Beko

Główną zaletą zmywarek do zabudowy w porównaniu z wolnostojącymi modelami jest możliwość wbudowania ich do zabudowy kuchennej. Zmywarka jest ukryta za drzwiczkami, nijak nie naruszy pierwotnego wyglądu kuchni i do tego nie zajmuje żadnego miejsca poza zabudową. Z drugiej strony, nie możecie ich przesuwać, a jeśli będziecie chcieli ją wymienić, to jesteście ograniczeni rozmiarami szafki. Też jej montaż jest bardziej złożony i trzeba postępować dokładnie według instrukcji.

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Klasa energetyczna Zużycie wody Cena
1. Beko DIN 28430 A+++ 9,5 l Zobacz cenę
2. Beko DIN 39431 A+++ 9,5 l Zobacz cenę
3. Beko DIN 28431 A+++ 10 l Zobacz cenę

Kompaktowe zmywarki do zabudowy Beko

Podstawową różnicą między zmywarkami kompaktowymi a klasycznymi zmywarkami jest ich szerokość. Są o 15 centymetrów węższe, dzięki czemu zajmują wyraźniej mniej miejsca. Pasują najlepiej do mniejszych kuchni, gdzie nie ma przestrzeni na wielką zabudowę. Podczas kupna trzeba jednak liczyć się z tym, że ich pojemność jest ograniczona (w porównaniu z klasycznymi zmywarkami o jedną trzecią lub nawet jedną czwartą), także pasują do mniejszych domów. Z drugiej strony, z tym związane jest też mniejsze zużycie wody i prądu.

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Klasa energetyczna Zużycie wody Cena
1. Beko DIS 28120 A++ 9,5 l Zobacz cenę
2. Beko DIN 39431 A++ 8,7 l Zobacz cenę
3. Beko DIS26021 A++ 9,5 l Zobacz cenę

Kompaktowe zmywarki wolnostojące Beko

Zmywarki kompaktowe w ofercie Beko pojawiają się też w formie wolnostojących modeli. Obowiązuje tu to samo, o czym mówiliśmy w poprzednim rozdziale – zamiast 60 centymetrów mierzą na szerokość jedyne 45 centymetrów. Właśnie oszczędność przestrzenna jest największą zaletą. Do mniejszych mieszkań są najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony, wadą jest mniejsza pojemność. Ta jest ograniczona, a jeśli kupicie sobie taką zmywarkę dla większej rodziny, to będziecie prawdopodobnie myć w dwóch cyklach. Nadaje się raczej do małych domów. Zużycie jest proporcjonalne do wielkości i jest mniejsze niż w klasycznych zmywarkach.

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Klasa energetyczna Zużycie wody Cena
1. Beko DFS28130X A+++ 8,7 l Zobacz cenę
2. Beko DFS28123X A++ 8,7 l Zobacz cenę
3. BEKO DFS 26024 X A++ 9,5 l Zobacz cenę

Firma Beko

Historia marki Beko zaczęła się w 1967 roku w Turcji. Jest więc jedną z młodych firm na rynku ze sprzętem AGD. Założył ją istanbułski przedsiębiorca Vehbi Koç i jego wspólnikLeon Bejerano. Przez połączenie pierwszych zgłosek ich nazwisk powstała nazwa całej spółki – Beko Elektronik Karman. Od początku poświęcała się wytwórstwie pralek, lodówek czy kuchenek, ogólnie sprzętu domowego. W 2004 roku firma opanowała znaczną część europejskiego rynku z telewizorami, gdy przejęła niemiecką firmę Grundig (dziś działa jako niezależny oddział Grundig Elektronik A. S.). Markę możecie znać jako sponsora całego szeregu wydarzeń sportowych i zespołów, do których należą na przykład czołowe ligi koszykarskie, angielska Premier League, FC Barcelona czy Beşiktaş JK. Dba o swoją dobrą reklamę też, a w internecie znajdziecie ogólnie przyjazne recenzje towarów Beko.

Beko logo

Werdykt końcowy

Zmywarki marki Beko można równomiernie rozdzielić na modele do zabudowy i wolnostojące. Część modeli jest kompaktowych ze zniżoną szerokością. Większość produkcji przebiega w Turcji. Zaletą marki jest to, że wytwarza tańsze urządzenia, jeśli chodzi o zmywarki do naczyń. Zaletą jest też wysoka miara oszczędności, ponieważ większość zmywarek Beko należy do klas energetycznych A+++ i A++. Są łatwo dostępne dla wielkiej ilości użytkowników, dlatego że nie mają wbudowanych drogich, lecz mało używanych technologii. Funkcjonalne i technologiczne wyposażenie jest skupione na praktyczności, lecz wynagradza to dobry serwis i bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Większość zmywarek Beko można kupić za cenę do 1700 złotych, lepsze modele utrzymują górną granicę 2300 złotych. Z tego powodu uważamy zmywarki Beko za bardzo dobry wybór dla mniej wymagających użytkowników, którzy nie chcą słono płacić za dobre urządzenie. Z punktu widzenia jakości możemy tę markę zdecydowanie polecić.

Myčka Beko - vnitřní prostor