Ranking wózków dziecięcych

Jak wybrać wózek dziecięcy 2019

Test wózków dziecięcych 2019

Głębokie wózki dziecięce Sportowe wózki dziecięce Kombinowane wózki dziecięce Wózki dziecięce dla rodzeństwa
ABC Design VIPER 4 Britax B-AGILE 3 Moon Cool MAXI COSI Dana for 2 2018
Bezpieczeństwo
95 %
Wygoda
96 %
Zywotność
93 %
Cena/jakość
94 %
Bezpieczeństwo
94 %
Wygoda
96 %
Zywotność
92 %
Cena/jakość
96 %
Bezpieczeństwo
94 %
Wygoda
93 %
Zywotność
96 %
Cena/jakość
95 %
Bezpieczeństwo
94 %
Wygoda
94 %
Zywotność
95 %
Cena/jakość
95 %
Zobacz cenę Zobacz cenę Zobacz cenę Zobacz cenę

Najlepsze wózki dziecięce 2019

Rady, wskazówki, recenzje

Wstęp

Zakup wózka dziecięcego to jeden z największych wydatków, jakich możecie oczekiwać w związku z macierzyństwem. Ubrania, łóżko albo pieluszka będą coś kosztować. Wózek będzie, ale w tej chwili najdroższy. Dlatego, to nie jest zły pomysł, bardziej szczegółowo i z większą ostrożnością przejrzeć ofertę wózków dziecięcych i znaleźć kompromis pomiędzy dobrą ceną a wysoką jakością.

Nie staramy się powiedzieć, że najdroższy zawsze znaczy najlepszy. To nie jest prawda – przede wszystkim jest na pierwszym miejscu wygoda i zdrowie dziecka, potem możecie rozwiązywać pieniądze. Dziecko spędza dużo czasu w swoim wózku, dlatego dobra inwestycja się później zwróci. Możemy, ale pomóc w wyjaśnieniu lub porównaniu poszczególnych parametrów. W teście podzieliliśmy wózki na kategorie – głęboki, sportowy, kombinowany i wózki dziecięce dla rodzeństwa. Każdy z nich ma inne zastosowanie i jest dobre być na bieżąco. W celu łatwiejszego wykrywania, który model będzie odpowiedni (pod względem wagi, nośności albo na przykład materiału kół) i co powinien spełniać, przygotowaliśmy recenzje najlepszych wózków dziecięcych 2017. Oprócz marek, patrzymy na bezpieczeństwo (przede wszystkim) i wygodę, jak również na wytrzymałość wózka i łatwość obsługi. Napisaliśmy ten artykuł, który Was będzie nawigować i powie na co trzeba skupić się.

Wózek jest razem z łóżeczkiem miejscem, gdzie dziecko będzie spędzać dużo czasu, przynajmniej, dopóki będzie małe. Dlatego wózki musi maksymalnie pasować i nie jest dobre oszczędzać na nich. Szukajcie przede wszystkim jakość i nieniskie ceny. Jak rozpoznać jakość? To dowiemy się wspólnie.

Kočík-a-maminka

back to menu ↑

Rodzaje wózków dziecięcych

Spójrzmy najpierw, jak są poszczególne wózki podzielone. W naszym teście wyróżniamy cztery specyficzne kategorie. Pierwszy, klasyczny, to głęboki wózek. Ten, który znamy z dzieciństwa prawdopodobnie wszyscy – dziecko w nim możemy wozić w przybliżeniu do siedmiu miesięcy, niż stanie się mały i ciasny. Następny jest wózek sportowy, który może być również użyty w głębokiej funkcji. To, ale nie jest zalecane, dziecko powinno w nim idealnie siedzieć. Można go używać do trzech i pół roku, niekiedy aż do czterech lat wieku dziecka (pozwólcie nam tutaj notatkę – wózki o zmniejszonym ciężarze, tak zwane golfowe, też istnieją, nie są zbyt odpowiednie dla małych dzieci). Prawdopodobnie najbardziej popularne są obecnie wózki kombinowane – łączy w sobie zalety wózka głębokiego i sportowego, niekiedy i fotelik samochodowy, który prawdopodobnie znacie pod nazwą “jajko”. W końcu mamy oddzielną kategorię wózków dziecięcych dla rodzeństwa. Teraz już będziemy się zajmować kategoriami szczegółowo.

Ranking głębokich wózków dziecięcych

Głęboki wózek dziecięcy, to jednocześnie wózek Waszego dzieciństwa. Ten typ jest najstarszy i najbardziej tradycyjny – gdzieś używa się już od 18 wieku. Składa się z głębokiej gondoli (kosza) na podwoziu, umożliwiającego kołysanie dziecka. Powyżej jest daszek, który chroni dziecko na przykład przed słońcem lub wiatrem. Jest to idealny wybór dla noworodków.

Najlepsze głębokie wózki dziecięce

Kolejność Nazwa Podgląd Ocena Cena
1. ABC Desing Viper 4 Zobacz cenę
2. Inglesina Classica Zobacz cenę
3. Navington Contessa Zobacz cenę
4. Paradise Baby Melody Zobacz cenę

 

Głębokie wózki dziecięce i ich charakterystyka

Możecie w nim wozić dziecko w zależności od tempa wzrostu do sześciu aż ośmiu miesięcy, potem zaczyna być ciasny. Ponadto dziecko zaczyna siadać i wiercić się. Do tego czasu, jest, ale dla dziecka całkowicie odpowiedni. Ma w nim przestrzeń, komfort i możecie go łatwo kołysać. Ponadto dziecko jest chronione przed pogodą a jednocześnie przed owadami. Wysoki stopień amortyzacji gwarantuje, że dziecko poczuje się jak w kołdrze.

Hlboký-kočík

Wadą tych wózków jest ich krótkotrwałe użytkowanie. Jak już powiedzieliśmy, są kupowane tylko do połowy, maksymalnie trzy czwarte roku. Ponadto, manipulacja nimi jest skomplikowana – taki wózek jest cięższy i mniej pojemny, więc wysiadania z pociągu lub samochodu jest trudne. Dla dziecko jest przecież bardzo dobry, a poza tym istnieje w wielu designowych wariantach. Dzięki temu, jest możliwe kupić bardzo ładny wózek, dostosowany do Waszego stylu ubrania (często są głębokie wózki również dostępne w stylu retro). Cena tych wózków nie jest zbyt wysoka i dzięki krótkotrwałemu użytkowaniu jest możliwe wózek sprzedać przyszłym mamom w cenie podobnej do ceny zakupu.

Zalety:

 • Pełny komfort Waszego dziecka
 • Amortyzator, możliwość kołysania
 • W porównaniu z innymi rodzajami stosunkowo – niska cena
 • Ładny design
 • Możliwość późniejszej sprzedaży

Wady:

 • Krótkotrwałe użycie (około pół roku)
 • Wysoka waga
 • Skomplikowana manipulacja

back to menu ↑

Ranking sportowych wózków dziecięcych

Kiedy dziecko wyrasta z wózka głębokiego i nie mieści się już w gondoli, trzeba kupić inny typ wózka – wózek sportowy. Jest odpowiedni dla dzieci od sześciu miesięcy do trzech, niekiedy nawet do czterech lat, kiedy dziecka zaczynają powoli odzwyczaić się jazdę w wózku. Dziecka, które go używają, umieją już siedzieć samodzielnie, ewentualnie z siedzeniami w wózkach sportowych możemy manipulować. Mają regulowane oparcia plecy i nóżek aż do pozycji leżącej, dla maksymalnego komfortu dziecka.

 

Najlepsze sportowe wózki dziecięce

Kolejność Nazwa Podgląd Ocena Cena
1. Musty Nexo Melange Zobacz cenę
2. Britax B-AGILE 3 Zobacz cenę
3. Moon Sportwagen Jet R Zobacz cenę
4. Inglesina Trilogy Village Zobacz cenę
4. Britax Römer B-Agile 4 PLUS Zobacz cenę

Sportowe wózki dziecięce i ich charakterystyka

Ponieważ jest wózek używany znacznie dłużej, trzeba brać pod uwagę, aby był wózek wybrany bardzo dobrze i dziecko zostało w nim zadowolone. Lekka wersja takiego wózka nazywa się golfowa, z powodu podobieństwa do torby na kołach, używanej przez golfistów. Z pewnością nie zalecamy takiego wózka. Taki wózek jest bardzo lekki i pojemny, ale dziecko nie będzie czuć się w nim wygodnie.

Športový-kočík

Wózek sportowy nie jest już tylko na małe spacery, jak wózek głęboki, ale na każdą podróż z dzieckiem. Z tego powodu, bardziej niż w poprzednim przypadku, należy wziąć pod uwagę Wasze nawyki i wymagania. W tym momencie możemy powiedzieć, że wózki różnią się znacznie konstrukcją, ciężarem, nośnością, amortyzatorem lub rozmiarem i materiałem kół. Na to wszystko trzeba popatrzeć. Załączamy kilka wskazówek, jak wybrać wózek:

 • Jeśli często podróżujecie transportem publicznym, preferujcie raczej mniejszy i bardziej pojemny wózek, który nie będzie przeszkadzać przy wsiadaniu do środku.
 • Jeśli chcecie brać wózek na wycieczki do natury, poza drogi asfaltowe i utwardzone, z pewnością skupcie się na trwałą i wytrzymałą konstrukcję, dobre sprężyny i koła najlepiej nadmuchane. Im większe, tym lepiej
 • Jeśli mieszkacie na wzgórzu, opłaca się kupić wózek z hamulcem, aby nie mógł zjechać.
 • Jeśli mieszkacie w bloku na górnych piętrach, wybierajcie lżejszy i prostszy wózek, z którym nie będzie problemu wejść po schodach.

Trzeba uświadomić sobie specyfikę wózka sportowego – je lekki, łatwo go złożyć np. do samochodu i jest również przeznaczony na gorszy teren. Oznacza to, że wózek wymaga dobrą obsługę, aby np. nie stracił powietrze.

Zalety:

 • Jest pojemny, lekkość
 • Łatwy w użyciu
 • Bardziej wygodne dla starszych dzieci

Wady:

 •  Wyższa cena
 • Mniejszy odporność
 • Potrzeba starannej i dokładnej selekcji

back to menu ↑

Ranking kombinowanych wózków dziecięcych

Większość rodziców już dziś nie kupuje głębokiego i sportowego wózka stopniowo, ale wybierają kombinowany. Składa się z podwozia, na którym jest głęboka gondola, albo siedzenie (tak zwana podwójna kombinacja), ewentualnie jeszcze z fotelika dziecięcego, gdzie dzieci mogą usiąść i który symuluje wózek sportowy.

Najlepsze kombinowane wózki dziecięce

Kolejność Nazwa Podgląd Ocena Cena
1. Espiro Next 10 Graphitel L Zobacz cenę
2. Moon Cool 2018 Zobacz cenę
3. X-Lander X-Cite Zobacz cenę
4. JOOLZ Day 2 Earth Zobacz cenę
5. Juanam Diamond S-line Zobacz cenę

Kombinowane wózki dziecięce i ich charakterystyka

Jest odpowiedni dla dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego, kiedy już dziecko może chodzić samodzielnie i dłuższe odległości. To jest główną zaletą tego typu – wysoka wszechstronność i długotrwała użyteczność.  Łatwo przystosowuje się do obecnego wieku i wagi dziecka. Ten typ wózka jest najbardziej popularny w ostatnich latach.

Kombinovaný-kočík

Jednak nie jest to takie łatwe. Wózki kombinowane mają też wady. Główną wadą jest wyższa waga i mniej miejsca. Z gondoli i mniejsze dzieci dorastają w 5-6 miesięcy. Sportowa wersja wózka kombinowanego jest porównywalna do klasycznego wózka dziecięcego, ale ma inne wady – mniejsza sprężystość. Dziecko w takim wózku nie możecie kołysać. Niektóre matki próbują kołysanie bokiem, co jest możliwe, ale konstrukcja bardzo cierpi. Równie nieodpowiednie dla wózka jest trudny teren. Jeśli kupicie wózek kombinowany, jest niezbędne brać pod uwagę, że dziecko nie będzie się kołysać. Dla kogoś może być problem wyższa cena. To musimy wyjaśnić. Za jedną cenę kupicie cały zestaw i ostatecznie zaoszczędzicie. Za dwa wózki – głęboki i sportowy, zapłacilibyście znacznie więcej.

Zalety:

 • Zmienność
 • Nie trzeba kupować dwa wózki stopniowo
 • W zestawie może być fotelik dziecięcy

Wady:

 • Mniejsza sprężystość
 • Brakuje możliwość kołysania
 • Jedna uniwersalna konstrukcja dla dwa rodzaje wózków


back to menu ↑

Ranking wózków dziecięcych dla rodzeństwa

Wózki dziecięce dla rodzeństwa są specjalnym rodzajem wózków. Nie są często kupowane, ale mimo to uwzględniliśmy je w naszym teście. Wózek dla rodzeństwa wykorzystacie w przypadku urodzenia bliźniaków albo trojaczków. Pasuje też, jeśli dzieci są urodzone w krótkich odstępach czasu.

Najlepsze wózki dziecięce dla rodzeństwa

Kolejność Nazwa Podgląd Ocena Cena
1. MAXI COSI Dana for 2 Zobacz cenę
2. Valco Baby Snap DUO Zobacz cenę
3. Britax B-Agile Double 2017 Zobacz cenę

Wózki dziecięce dla rodzeństwa i ich charakterystyka

Wózek dziecięcy dla rodzeństwa oszczędza Wasz czas i nie musicie na spacer brać dwa wózki i tata. Ma dwie gondole, ewentualnie dwa foteliki, więc dzieci można umieścić obok siebie. Jest to dla Was łatwiejsze i wygodniejsze. Z drugiej strony nie można oczekiwać, że wózek będzie lekki albo pojemny. Manipulacja jest skomplikowana, cena jest również wyższa (sprzedaż wózka po użyciu nie jest łatwa). Główną zaletą jest to, że możecie wozić dzieci jednocześnie.

Súrodenecký kočík

Zalety:

 • Możliwość wozić dwoje dzieci naraz (różnego wieku)

Wady:

 • Skomplikowana manipulacja
 • Większe wymiary, większa waga
 • Wyższa cena


back to menu ↑

Najwięksi producenci wózków dziecięcych na rynku

Zgadzamy się z Wami, że o wózkach nie jest łatwe powiedzieć: ” Ta marka jest dobra, tę będę kupować. Ta jest wątpliwa, od tej ręce precz!”. Wózek jest albo nie jest wygodny i marka nie odgrywa w tym żadnej roli – należy uwzględnić Wasze nawyki, komfort dziecka i jego potrzeby. Ale pod względem bezpieczeństwa, opłaca się sprawdzone marki znać. Tani producenci często nie zdają egzaminów jakościowych, ponieważ w wózku można znaleźć substancje toksyczne, wadliwe hamulce albo dalszy problem. Na odwrót spółki o ugruntowanej pozycji, które mają na rynku pewną nazwę i tradycję, nie pozwoli coś takiego. Wszystko, co zdobyły w ciągu lat, odwróciło by je do początku. Spójrzmy tylko krótko, które spółki pomiędzy producentami wózków jest dobre znać. To nie znaczy, że inne spółki nie mogą produkować dobre wózki, to w żadnym razie. To tylko przykład, wyobrażenie i inspiracja dla Was.

Wózki dziecięce Britax/Römer

Logo Britax / Römer zaczęło pojawiać się na wózkach po 1979 roku. Wtedy zostały przyłączone dwie tradycyjne i bardzo dobrze oceniane spółki – niemiecki producent Römer (założony w latach 30. ubiegłego wieku) i brytyjska spółka Britax (założona w Wielkiej Brytanii w 1939 roku).  Oprócz wózków, się spółka specjalizuje na przykład na foteliki samochodowe i należy do najlepszych producentów (z jej warsztatu pochodzi np. system Isofix). Wózki dziecięce tej marki mają bardzo dobre wyniki w testach bezpieczeństwa i na pewno nie musicie się martwić włożyć do nich dziecko.

BritaxRömer-300x152

Wózki dziecięce ABC Design

Spółka ABC Design, produkująca produkty dla dzieci, została założona 1989 roku w Badenii-Wirtembergii w Niemczech. Założycielami byli Dietmar i Evi Fisher. Początkowo firma sprzedawała wózki obce, później zaczęła produkować własne. Produkcja rozprzestrzeniła się na inne kraje świata i w 1997 roku spółka pojawiła się na rynku z pierwszym wózkiem dla rodzeństwa. Obecnie jest spółka znanym graczem na rynku słowackim i jest ekspertami i klientami bardzo dobrze oceniona. Spółka oferuje wózki kombinowane, wyjątkowo też głębokie i sportowe.

ABC-design-300x150

Wózki dziecięce Chicco

W tym przypadku chodzi o włoską markę. Spółka Chicco została założona w 1958 roku w Lombardii przez Pietra Catelli. Chciał uczcić narodziny swojego pierwszego syna, którego w domu nazywali Chicco. Asortyment spółki obejmuje zabawki, butelki dla niemowląt, a zwłaszcza wózki dziecięce, którymi się teraz zajmujemy. Obecnie spółka sprzedaje w ponad 120 krajach i oprócz produkcji poświęca się także działalności charytatywnej albo badaniu. Przykro nam, że w przeważającej części oferuje wózki golfowe, które nie należą wśród naszych ulubionych.

Chicco-300x200Kočíky Inglesina

Wózki Inglesina, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Włoch. Założycielem był Liviano Tomasi, entuzjastyczny mechanik, który się dzięki swojej żonie Bruno zaczął zajmować wózkami. W 1963 r. Założył spółkę L’Inglesina Baby i w tym samym roku wprowadził na rynek pierwszy wózek dziecięcy. Poznacie je na pierwszy rzut oka – są bezpieczne, wygodne, a jednocześnie świetnie wyglądające. Design jest doskonale wyrafinowany i elegancki. Spółkę musimy pochwalić. Wózki sportowe tej marki nie oferują dużo miejsca, ale trzy rzędy głębokich wózków (Classica, Vittoria, Sofia), już tak.

Inglesina-300x85

back to menu ↑

Jakościowy wózek dla dziecka: jak rozpoznać, że będzie on wygodny i bezpieczny dla Waszego dziecka?

Bezpieczeństwo i wygoda Waszego malucha, to chyba to, co oczekujecie od wózka, tak? Według tego będziecie przeglądać i jego jakość. W tym, ale przypadku, trzeba sobie przypomnieć, że w związku z wózkami dla dzieci to jest inne, niż przy innych produktach. Jakość nie można wyliczyć ani wysłowić za pomocą paru numerów i parametrów. Nie, jakość będzie się składać z tego, co od wózka oczekujecie i jakie są Wasze przyzwyczajenia. Najważniejsze, na co trzeba patrzeć – żeby był wózek bezpieczny, i dziecku będzie w nim wygodnie. Chyba nie trzeba podkreślać, że musi mieć dla dziecka wystarczająca przestrzeń.

Zanim zaczniecie poszukiwacz wózka, powinniście zdecydować, czy jesteście zainteresowani w wózek typu 2v1, który służy podczas całego dzieciństwa, lub typ głęboki przełożony w tryb sportowy, kiedy maluch do tego dorośnie. Ważne też jest przemyśleć, w jakim terenie będziecie się poruszać, w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na typ kol, odporność wózka i sprężyny. Także jest dobre zapisać sobie jakich akcesoriów od wózka oczekujecie (naprz. koszyk na zakupy, torba na zawieszenie, pokrowiec przeciwko deszczu itd.) Na koniec ostatnie też ważne pytanie, czy wózek będzie trzeba przewozić w samochodzie lub transporcie publicznym? Jeżeli tak, to trzeba wybrać wózek lekki i łatwy w obsłudze, s którym będzie się łatwo manipulować. Na odwrót może to skomplikować parę sytuacji.

Wózki i bezpieczeństwo

Przy wybieraniu wózka dla maleństwa powinno być na pierwszym miejscu bezpieczeństwo dziecka. Nie cena, ani wygoda, tylko głównie bezpieczeństwo, bo to właśnie, głównie dla dzieci, jest najważniejsze. Zacznijmy trochę prawnie. Według prawa, przy wózkach, które przeszli testy bezpieczeństwa i spełniają wszystkie warunki i są bez zawad, powinno zauważyć, czy jest spełniona norma STN EN 1888. Jest to prawo, które postanawia, jakie wszystkie warunki musi wózek spełniać, żeby było dozwolone go sprzedawać. Adnotację można przeczytać tutaj:

Norma STN EN 1888

„W niniejszej Normie Europejskiej określono wymagania bezpieczeństwa i metody badań dotyczące wózków dziecięcych, przeznaczonych do przewozu jednego dziecka lub większej liczby dzieci, każde o masie ciała do 15 kg, i dodatkowego ładunku o masie do 20 kg, na jakiejkolwiek wspólnej platformie, na której dziecko może stać.

Niniejsza Norma Europejska nie dotyczy zabawek, wózków na zakupy, nosidełek dziecięcych wyposażonych w kółka, napędzanych silnikiem wózków dziecięcych i wózków dziecięcych przeznaczonych dla dzieci niepełnosprawnych. W przypadku innych cech produktu zastosowanie mają obowiązujące normy europejskie.”

Z naszego punktu widzenia zalecamy, aby nigdy nie kupować wózka, który nie spełnia tego standardu. Ponadto powinniście sprawdzić układ hamulcowy. Koła są standardem we wszystkich modelach, większość z nich z tyłu, hamulce są najczęściej kontrolowane przez nogi. Ale są miejsca, w których nie jest praktyczne hamowanie stóp – wzgórze, klatka schodowa lub lodowaty chodnik, więc lepsze wózki mają hamulec ręczny na uchwycie. To zdecydowanie lepsze. Co równie ważne, podczas szybkiej jazdy koła można wyrzucić, aby się nie poruszały. Zwłaszcza w sportowym powozie nie powinno zabraknąć pięciopunktowego pasa bezpieczeństwa, aby dziecko nie wyszło z wózka. Wypróbujcie to wszystko i sprawdzajcie, czy nie jest to sprawa oczywiście, dla której możecie to rozważyć.

Kočík-na-ulici

Waga wózka w stosunku do wagi dziecka

Nośność wózka jest ważną cechą. W zasadzie mówi, ile dziecko może ważyć, aby utrzymać wózek. Ale należy zachować ostrożność. Nie ma związku z rozmiarem wózka, tylko z wytrzymałością konstrukcji. Głębokie wózki zwykle przenoszą ładunki znacznie większe niż waży dziecko. Warto jednak zwrócić uwagę na ten parametr, jeśli chodzi o wózek sportowy. Zwykła ładowność wynosi do 15 kilogramów, wyjątkowo można osiągnąć 20 kilogramów lub więcej. W praktyce oznacza to, że możecie nosić swoje dziecko w wózku przez trzy do czterech lat, kiedy będzie mógł chodzić sam. Naszą rekomendacją jest idealnie dobrać wózek o największej ładowności. Nigdy nie przewidzisz wzrostu dziecka, więc lepiej zostawić rezerwę. Obciążenie wózka określone przez producenta jest oczywiście nieco nieaktualne, więc lekkie przekroczenie maksymalnego obciążenia nie powinno stanowić problemu, ale zaleca się tego nie robić.

Liczba i rodzaj kół jest ważna dla wygody dziecka

Podczas spacerów dla Waszego komfortu i komfortu dziecka, to ważny jest system kół. Przypomnijmy jeszcze raz, że trzeba myśleć i brać pod uwagę własne nawyki. Czy zamierzacie jeździć wózkiem po mieście (na bruku lub asfaltowej drodze)? Następnie wybierajcie wózek z plastikowymi kołami. Oczywiście koła polowe są bardziej dostosowane do natury lub parku, które są bardzo trwałe. Możecie także użyć nadmuchiwanego (który tłumi wstrząsy), ale istnieje ryzyko przekłucia. Podobne zasady dotyczą obrotu koła. Tam, gdzie głównym wymaganiem jest prosta kontrola – na przykład w bardziej wymagającym terenie, należy wybrać kółka skrętne 360 ​​°. W przeciwnym razie wybierajcie mniejszy promień skrętu w bok, co sprawi, że Wasz wózek zejdzie z prostej ścieżki łatwo.

Dla komfortowej jazdy bardzo ważne jest sprężynowanie kol. To różni się od wózków. Głębokie wózki wożą się dobrze, ponieważ wozicie w nich malutkie dzieci i są wrażliwe na duże wstrząsy. Ponadto łatwiej im upaść. Wózki sportowe są podobnie sprężynowe, ponieważ są przeznaczone do pracy w polu. Znacznie gorzej jest w przypadku wózków kombinowanych – istnieje tylko minimalna sprężyna i nie jest to wygodne dla dziecka. Co więcej, trudno go ugryźć. Ostatnią ważną rzeczą związaną z kołami spacerowicza jest ich liczba. To nie jest tak decydujące, ale daje pewną koncepcję stabilności. Zalecamy przetestowanie wózka, mimo że każdy fizyk mówi, że wózek trójkołowy ma największą stabilność, ale to nie musi być zawsze prawda. Jeśli Wasze dziecko siedzi w małym stabilnym trójkołowcu za daleko, wózek może się przewrócić. Z tej perspektywy są lepsze czterokołowce.

Waga wózka stanie się ważną już na pierwszym spacerze

Oto trochę myślenia i planowania. Nie czujecie wagi wózka podczas normalnego chodzenia. Ale kiedy będziecie zbierać wózek ze schodów, wsiadać do transportu publicznego lub ładować go do samochodu, zobaczycie, jak korzystny jest wózek lekki. Czy liczycie się z tym? Wtedy lepiej kupić lżejszy wózek. Jego waga nie powinna przekraczać 8 kilogramów. I odwrotnie, jeśli nie macie na to ochotę, nie musicie się martwić o silniejszy wózek, którego waga może przekroczyć 15 kilogramów. W przeciwnym razie średnia wynosi od 10 do 13 kilogramów, co jest dopuszczalne.

Moderný-kočík

Czy chcecie zabrać dziecko na wycieczkę? Wybierajcie wózek pojemny…

Jeśli planujecie wziąć ze sobą wózek na wycieczkę, warto myśleć z wyprzedzeniem. Wózek rzadko wpasowuje się w samochód. Powinniście zawsze skontrolować, czy wózek łatwo złożyć. Następnie należy zmierzyć i porównać złożony wózek z ilością miejsca w bagażniku samochodu. A następnie należy zdecydować się na wózku. Co więcej, nie jest to zły pomysł, aby spojrzeć na to, jak jest składanie wózka skomplikowane. Idealny, jeśli go rozłożycie i złożycie jedną ręką. Wtedy macie pewność, że możecie go złożyć, nawet gdy Wasz maluch podskakuje.

Fotelik samochodowy elementem wózku? Świetnie!

Składanie i rozwijanie wózka wiążą się również w pewnym stopniu z możliwością używania wózka jako fotelika samochodowego. Nie ma problemu z zakupem obu tych przedmiotów osobno, ale czar ma tak samo fotelik samochodowy z wózkiem w jednym zestawie. Jest to szczególnie ważne w przypadku krótkich wycieczek do lekarza lub do zakupu. Jeśli nic więcej, nie potrzebujecie dziecko podczas przesuwania z wózka do samochodu i na odwrót budzić. Jeśli macie już dziecko z doświadczeniem, na przykład jako ciocia lub z rodzeństwem, z pewnością wiecie, jaka to korzyść. Oprócz fotelika, możecie być pewni, że dziecko nie wypadnie – jest na to zbudowane i musi być bezpieczne w samochodzie. Powszechne jest instalowanie fotelika samochodowego na podwoziu z kombinowanymi wózkami (tak zwana potrójna kombinacja jest częścią pakietu, zestaw dwóch samochodów musi być kupiony), klasyczne wózki zwykle nie oferują tej opcji.

Materiał i kolor wózka – spraw, aby wyglądał dobrze …

Prawdopodobnie możecie zostawić materiał i kolor wózka do końca. Jakość wózka oraz bezpieczeństwo i wygoda dziecka nie mają na niego wpływ, to czysto estetyczna sprawa. Jeśli chodzi o kolor, odcienie, macie do wyboru dziesiątki. Jeśli nie chcecie uzyskać neutralności, gdzie potomstwo płci nie ma znaczenia, radzimy trzymać się klasyki, a nie eksperymentować. Czerwony dla małej dziewczynki, niebieski dla chłopca. To nic nie da i wygląda gustownie. Jeśli chodzi o materiał, najlepszy jest spylon. Jego wielką zaletą jest to, że nawet w słońcu zachowuje oryginalny odcień i nie blaknie. Jeśli to konieczne, nadal istnieje dobry polipropylen, ale nie ma on tak dobrego koloru. Należy unikać wszelkiego rodzaju materiałów na bazie skóry. Są one powszechne w przypadku wózków retro, ale nie są dobre. Kiedy słońce świeci na nich, robi się gorąco i utrzymuje ciepło, co nie jest dobre dla dzieci. Na koniec mały napiwek. Jest to zaletą, gdy wózek w miejscach, w których dziecko ma but lub miejsce do przechowywania, jest gumowany. Miejsca będą łatwiejsze do prania i nie będą tak napięte.

Retro-kočík

back to menu ↑

Praktyczny wózek dziecięcy ma wiele funkcji

Można powiedzieć, że w przypadku tak prostych rzeczy, jak wózek dziecięcy, nie ma nic do poprawienia. To prawda, wielu popraw już dawno było znanych. Jednakże, kiedy przejdziecie przez dzisiejszą ofertę wózków, zauważycie, że wiele wózków nie ma tych ulepszeń. Dobrze więc znać te modyfikacje, aby można było powiedzieć, co ma mieć wózek. Od siedzenia obrotowego, do obuwia. Przejdźmy więc przez to, co powinien mieć wózek.

Obrotowe siedzisko wózka

Z pewnością dobrze dla dziecka, gdy siedzenie jest obrócone. Musicie zdać sobie sprawę z tego, że dziecko jest bardzo ściśle związane z Wami, więc będziecie bardziej niż szczęśliwy, gdy go zobaczycie, i jest to również praktyczne. W zimne dni lub na wietrze może to uniemożliwić dziecku poranienie oczu. Po prostu zwracacie się do siebie i jest po zmartwieniach.

Śpiwór dziecięcy

Łatwo przymocowany do wózka. Przeważnie jest ciepły, a dziecko jest owinięte tak, aby było mu wygodne, nawet jeśli jest pogoda nietypowa. Stosuje się go zarówno w wózkach głębokich, jak i sportowych. Jednak zazwyczaj nie jest częścią wyposażenia wózka, więc musicie go kupić. W każdym razie, na pewno nie starajcie się obejść bez niego, wtedy grozi, że dziecku będzie zimno. To nie chcecie, prawda?

Regulowany zagłówek pleców i podpórka na nogi

Bardzo ważne jest, aby dzieci prawidłowo siadały. Ponieważ ich ciało wciąż się rozwija, nie powinny zginać pleców dziecka. Dlatego też, jeśli ustawione są tylne i tylne ograniczniki, jest to idealne rozwiązanie. W każdym razie, miło będzie dla dziecka opuścić wózek na siedzeniu. Będzie lepiej spać.

Regulowany uchwyt

Tutaj znowu jest to czysta wygoda. Jeśli wiecie, że nosicie tylko swój wózek, jest to w porządku. Ale jeśli zmieniacie się z mężem, babcią i dziadkiem, a każdy z Was jest inaczej wysoki, kierownica powinna być regulowana, aby dopasowała do wzrostu każdego z Was, i Wasze spacery z dzieckiem byli wygodne.

Koszyk i torba

Część przeważającej większości dzisiejszych wózków stanowią torby z uchwytami i koszyk między kołami. Z pewnością ocenicie to, przy zakupach czy wybieraniu się w podróż. Poświęcą pieluchy, wszystkie niezbędne rzeczy do zmiany, ale także napoje i przekąski. Po drodze do kupowania możecie przechowywać mniejsze i lżejsze produkty. To się opłaca, ponieważ nie będziecie mieć wolnej ręki na Waszej torbie na zakupy podczas pchania wózka. W ten sposób wkładacie go do torby lub do kosza i nie musicie się tym martwić.

Akcesoria do zakupu

Wózki można również kupić wraz z akcesoriami. Podstawy obejmują płaszcz przeciwdeszczowy i moskitierę. Jest to przesłona, która chroni dziecko przed deszczem lub owadami. Torebki na uchwyt lub uchwyty na napoje można kupić tak samo. Dzisiejszy czas jest bardzo zaawansowany w tym przypadku, więc jeśli niekoniecznie oszczędzacie każde euro, zalecamy pójść do sklepu i zobaczyć, co możecie kupić dla wózka dziecka.

Dieťa v-kočíku

back to menu ↑

Wózki dziecięce – w jakich przedziałach cenowych się poruszają?

Jeśli chodzi o ceny, nie podkreślają one szczególnie jakości tego rodzaju towarów. Jeśli przyjrzymy się kilku naprawdę złej jakości produktom sprzedanych za kilka euro, przekonacie się, że możecie znaleźć różne typy wózków w przybliżeniu w tych samych przedziałach cenowych.

 • Głębokie wózki – jeden z tych tańszych. Ceny wahają się od stu do dwustu euro. Kupujecie je do czterystu euro, droższe do ośmiuset euro, ale może to zbyt dużo, jeśli uznamy, że taki wózek to tylko od pół kwartału do trzech czwartych roku. Zaletą jest to, że gdy wystarczy, można go łatwo sprzedać
 • Wózki sportowe – w przybliżeniu są w tych samych przedziałach cenowych (od stu do dwustu euro do około ośmiuset euro), ale w przeciwieństwie do głębokich w tej kategorii, znajdziecie naprawdę luksusowe modele, których cena może sięgać nawet 1000 euro! Wydaje nam się, że jesteśmy bezużyteczni – można dostać dobrego sportowego wózka do czterystu euro.
 • Wózki golfowe – lekka wersja sportowych, są prostsze, a także tańsze. Wystarczy Wam dla nich czterdzieści, siedemdziesiąt pięć do stu euro za lepsze modele. Ale nie polecamy tego – to tania alternatywa, ale dziecko nie będzie tak wygodne jak w klasycznych sportowych.
 • Wózki kombinowane – prawdopodobnie najbardziej popularny typ. Ponieważ łączą sportowy i głęboki wózek, są oczywiście droższe od obu. Ceny tych tańszych wynoszą od dwustu do czterystu euro, ale często spotyka się wózek kombinowany, na przykład sześćset euro! To dużo, ale jeśli uważamy, że to inwestycja od trzech do czterech lat, nie jest już tak źle.
 • Wózki dla rodzeństwa – są porównywalne z kombinowanymi. Niektórzy mają cenę około dwustu trzysta euro, a luksusowe są około czterystu euro. To wciąż tańsze niż kupowanie dwóch wózków na raz. Pamiętajcie, że nie sprzedacie takiego wózka tak łatwo jak klasycznego głębokiego.


back to menu ↑

Konkluzja

Co powinniście wziąć z naszego artykułu? Zróbmy to od nowa. Kategorie wózków są podane w zależności od wielkości dziecka i jego wieku. Wasz wybór znacznie się zawęża w ten sposób. Zanim przejdziesz do selekcji, zastanów się nad podstawowymi pytaniami – gdzie mieszkacie i jak dostać się do domu z wózkiem? Schody? Wybierzcie lżejszy wózek dziecięcy. Czy chcecie go prowadzić samochodem? Następnie musi dobrze spasować, aby jak najlepiej wykorzystać. I podobnie myśl o tym, gdzie mieszkacie, o Waszych nawykach i o tym, co użyje Wasz wózek. Na tej podstawie spróbujcie wybrać model, który sprawi, że Wasze dziecko będzie najwygodniejsze i w którym będzie się czuć dobrze. Musi być bezpieczny, z dobrym hamulcem. Idealnie, gdy jest wystarczająco sprężysty, będzie mieć duże koła, wytrzymałą konstrukcję i będzie można obrócić siedzisko tak, aby dziecko nie dmuchało. Zaletą jest na przykład moskitiera. Kiedy skończycie, powiedzmy, jak wózek wygląda, jaki materiał i co jest dla Was wygodne. Przede wszystkim komfort dziecka. Tylko w tym momencie, gdy macie pomysł, jak wózek powinien wyglądać, przejrzyjcie ofertę poszczególnych producentów (najlepiej te, które są sprawdzone). Skoncentrujcie się na jakości instrumentu i bezpieczeństwie Waszego potomstwa, reszta to szczegóły, możecie rozwiązać ostatnią, na przykład cenę. Jeśli wózek pasuje do Was, nie bójcie się zainwestować w to – to inwestycja w Wasze dziecko i nie ma nikogo, kto by go uratował. Więc co wybraliście? Rozumiemy, że nie jest to łatwe, ale uważamy, że nie stanowi to już dla Was problemu.

Dzieci urodzone zimą vs. dzieci urodzone latem

Choć może wydawać się nieco komiczne dla kogoś, wśród mam, “letnie dzieci” i “zimowe dzieci” były w nadchodzących latach, w zależności od tego, kiedy ich dzieci przyszły na świat. Ze względu na szybki rozwój dzieci, używane wózki są bardzo różne. Tak zwane zimowe dzieci potrzebują głębokiego wózka, aby umieścić je w ciepłym śpiworze i zabrać je na spacery zimą i mrozem. Na wiosnę będzie dobry czas na zakup wózka sportowego. Wręcz przeciwnie, dzieci urodzone w lecie są łatwiejsze. Nie jest doskonały, ale jeśli chcecie oszczędzić, macie tylko odpowiednio dobrany wózek sportowy, który jest wystarczająco głęboki, aby małe dziecko mogło się położyć. Gdy dziecko dorośnie, używacie klasycznego wózka sportowego.

back to menu ↑

Co z wózkiem dla rodzeństwa? Poza lub obok siebie?

Przygotowaliśmy już wózki dla rodzeństwa, ale ponieważ artykuł nie był przeznaczony przede wszystkim dla nich, to przekładamy kilka informacji teraz. Zasadniczo różnią się sposobem ich przechowywania. Albo możecie umieścić Wasze dzieci za siebie na dwóch miejscach (w zasadzie jako pociąg) lub obok siebie. Oba sposoby mają za i przeciw:

 • Kładzenie obok siebie jest dobre dla bliźniaków – nie będą się na siebie gniewać, często mają skłonność do podobnych zachowań, więc będziecie pod obserwacją. Problemy mogą pojawić się przy wjeździe do transportu publicznego lub na węższym chodniku, ponieważ ten układ wymaga dużej ilości miejsca.
 • Zalecamy ustawienie dzieci, jeśli jedno z nich jest starsze. Gdyby usiadło obok młodszego, mogłoby sprowokować młodszego rodzeństwa. Ponadto możecie być pewny, że zawsze będziecie przechodzić przez drzwi lub nie będziecie ingerować w chodnik lub przejście. Możecie użyć tego siedzenia jako dwóch fotelików samochodowych, na przykład podczas podróży. Pojawiają się jednak problemy z łatwością zarządzania. Wózek jest znacznie dłuższy od klasycznego, więc z nim idzie dużo gorzej i jest trudniejszy w obsłudze.

Miejmy nadzieję, że powiedzieliśmy Wam o wózkach wszystko, czego potrzebujecie. Próbowaliśmy poprowadzić Was na właściwą falę i dać maksymalną poradę i wskazówki, których należy przestrzegać i obserwować. Ale jeśli coś zapomnicie, możecie skontaktować się z nami i zapytać, nie ma problemu. Na koniec, życzymy Wam, aby Wasze dziecko nie rośnie tak, jakby pochodziło z wody i było zdrowe, to jest najważniejsze.