Najlepsze ekspresy do kawy De'Longhi 2020 roku


  • Zaoszczędźcie czas i nerwy na wyborze najlepszego ekspresu do kawy.
  • Przejdźcie przez wybór najlepszych ekspresów do kawy.
  • Dowiedzcie się, gdzie kupić najtaniej.
Kávovary-DeLonghi-bez-pozadí

Najlepsze ekspresy do kawy De'Longhi

Najlepsze ekspresy do kawy De'Longhi 2020 roku

Rady, wskazówki, recenzje

Czego można oczekiwać od ekspresów do kawy De’Longhi?

Ekspresy do kawy De’Longhi od dawna znajdują się na szczycie list przebojów, zarówno pod względem popularności klientów, jak i ocen ekspertów. Potwierdza to również nasz wielki test ekspresów do kawy. Przedstawiamy szereg aspektów, które mogły być odpowiedzialne za te wyniki.

  • RÓŻNORODNOŚĆ TYPÓW – jedną z cech ekspresów do kawy De’Longhi jest bardzo szeroki zakres produkowanych i sprzedawanych rodzajów. Pod tą marką znajdziecie ekspresy do kawy:
    • automatyczne
    • kolbowe
    • kapsułowe
    • przelewowe
  • UNIKALNE TECHNOLOGIE – walka konkurencyjna między firmami o globalnym zasięgu jest naprawdę bezwzględna. De’Longhi, jak bohater, zmaga się z tym tak, że wprowadza unikalne technologie mielenia kawy, robienia piany, przygotowania mrożonej kawy itp.
  • PROSTA KONTROLA – zależy od rodzaju ekspresu do kawy. Ale niezależnie od tego, czy jest to maszyna z mechanicznym czy elektronicznym sterowaniem, zawsze jest to ekspres do kawy, który wykazuje prostotę. Niektóre modele sterowane elektronicznie oferują również bardziej skomplikowane ustawienia, oczywiście, nigdy nie zapominając o opcji kawy „za jednym naciśnięciem”.
  • ŁATWE UTRZYMANIE – większość modeli De’Longhi stara się ułatwić utrzymanie, tak aby było jak najprostsze, np. automatycznym płukaniem, które odbywa się za pomocą automatycznych dysz. Oczywiście można ustawić czas ich rozpoczęcia.
  • CIEKAWY DESIGN – design jest bardzo ważną częścią każdego ekspresu do kawy, nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. To zależy od tego, jak dobrze można obchodzić się z urządzeniem, jak go wyczyścić, ale ważne są również użyte materiały. Wszystkie te aspekty wpływają na ogólną jakość maszyny, a także na jej użytkowanie. Firma niewątpliwie trzyma tu poziom.
  • DOSTĘPNOŚĆ CENOWA – najprostsze i najbardziej podstawowe modele ekspresów do kawy De’Longhi są wycenione tak, aby praktycznie każdy mógł sobie na nie pozwolić. W zależności od rodzaju urządzenia, a zwłaszcza w Internecie, ekspres do kawy tej włoskiej marki można kupić nawet za 170 złotych. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma modeli za setki złotych.
  • DOPRACOWANE PARAMETRY – pod koniec naszej charakterystyki wejdziemy w świat liczb i parametrów technicznych. Ciśnienie pary utrzymywane jest między 15 a 16 barami. Pod względem poboru mocy różni się w zależności od modelu. Średnio wynosi około 1400 watów. Zawartość zbiornika wody zależy od wielkości urządzenia, ale ogólnie wynosi od 1,2 do 2,4 l.

Automatyczne ekspresy do kawy De’Longhi

W pełni automatyczne ekspresy do kawy zajmują się wszystkim – od mielenia kawy po płukanie ekspresu. Sterowanie jest elektroniczne, obecnie bardzo często pojawia się ekran dotykowy. Zwykle macie możliwość ustawienia parametrów kawy według własnych upodobań i „zapisania” ich pod jednym przyciskiem, dzięki czemu nie musicie za każdym razem wszystkiego nastawiać. Lepsze modele mogą również przygotowywać napoje mleczne lub herbatę oprócz kawy.

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Moc Ciśnienie Cena
1. De’Longhi ECAM 22.110 B 1450 W 15 bar Zobacz cenę
2. DeLonghi ECAM 45.760.W 1450 W 15 bar Zobacz cenę
3. DeLonghi ECAM370.95.T 1450 W 19 bar Zobacz cenę

Kolbowe ekspresy do kawy De’Longhi

Zasadniczo przeciwieństwem automatycznych ekspresów do kawy są kolbowe ekspresy do kawy. Dzięki nim macie przestrzeń i możliwość wpływania na smak kawy. Zwykle nie mają młynka, co jest dobre, ponieważ mielicie kawę według własnych potrzeb. Dozowanie i wyciskanie również zależy od Was, co jest również bardzo ważnym krokiem.

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Moc Ciśnienie Cena
1. De’Longhi EC 685.W 1450 W 15 bar Zobacz cenę
2. De’Longhi EC 685.M 1450 W 15 bar Zobacz cenę
3. De’Longhi EC 850.M 1450 W 15 bar Zobacz cenę

Kapsułowe ekspresy do kawy De’Longhi

Ekspresy do kawy na kapsułki umożliwiają przygotowanie szerokiej gamy kawy nawet dla zupełnych laików. Ich przybycie wywołało jednak ogromną falę krytyki wśród ekspertów, ponieważ napoje są zasadniczo wytwarzane z półproduktów. Jednak w oczach opinii publicznej ten rodzaj ekspresu do kawy jest wielkim hitem, ponieważ jest bardzo łatwy w obsłudze i może być używany do przygotowania naprawdę dużej ilości napojów, nie tylko kawy. Po prostu wkładacie do niego kapsułkę, wybieracie intensywność zgodnie z instrukcją lub według własnego wyboru i możecie wybrać wariant ciepły lub zimny.

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Moc Ciśnienie Cena
1. De’Longhi EN 80.B 1 260 W 19 bar Zobacz cenę
2. De’Longhi EN 125 R Pixie 1 260 W 19 bar Zobacz cenę
3. De’Longhi EN 85.R 1 150 W 19 bar Zobacz cenę

Espressowe ekspresy do kawy De’Longhi

Te ekspresy do kawy mogą dobrze się bawić podczas przygotowywania Waszej kawy. Nie tylko gorąca woda przepływa przez filtr mielonych ziaren kawy. Ekspresy do kawy tego typu mogą np. stworzyć pianę, a to dopiero początek.

Miejsce w rankingu Widok Model Ocena Moc Ciśnienie Cena
1. De’Longhi ECAM 21.117B 1 450 W 15 bar Zobacz cenę
2. De’Longhi ECAM 23.420 SW 1 450 W 15 bar Zobacz cenę
3. De’Longhi EC 156 1 100 W 15 bar Zobacz cenę

Firma De’Longhi

De’Longhi została założona w 1902 roku w Treviso we Włoszech. W tym czasie był to tylko niewielki warsztat zajmujący się produkcją kamienia. Marka De’Longhi jako taka została zarejestrowana prawie pół wieku później, dokładnie w 1950 roku i koncentrowała się na produkcji i sprzedaży grzejników olejowych. Jednak nie trwało to zbyt długo i tak w latach 80. rozszerzono produkcję o lampy elektryczne i przenośną klimatyzację. Z drugiej strony wyżej wymienione grzejniki zostały przejęte przez spółkę zależną DL Radiators. W 1987 roku De’Longhi wprowadziła przełomowy wynalazek, frytkownicę Friggimeglio, która jako pierwsza na świecie stosuje rotację kosza, zużywając o połowę mniej oleju niż inne frytkownice. Nawet dzisiaj powszechnie używany toster narodził się jako pomysł inteligentnych głów właśnie tej firmy.

Firma rozpoczęła produkcję innych urządzeń gospodarstwa domowego, zwłaszcza urządzeń kuchennych, dopiero w 1995 r., kiedy to nabyła Simac. Ostatnią „ekspansją” firmy był w 2001 r. wykup Kenwood z liniami produkcyjnymi w Chinach, dlatego niektóre produkty De’Longhi są nadal sprowadzane z tego kraju. Jednak większość produktów nadal pozostaje we Włoszech. Dziś De’Longhi słynie z ekspresów do kawy, ale jej oferta jest bardzo szeroka – od urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych, noży, odkurzaczy i żelazek po urządzenia kuchenne i sprzęt elektroniczny.

Podsumowanie

Markę De’Longhi w odniesieniu do ekspresów do kawy możemy jedynie polecić. Wbrew postępowi i czasowi, stara się wprowadzać innowacje w swoich systemach i projektach, które dostosowują się do nowoczesnych domów. Ponadto wykorzystuje wysokiej jakości materiały zarówno do wewnętrznych komponentów, jak i samej obudowy urządzenia. Sterowanie stara się dostosować do użytkowników. Z drugiej strony, uważajcie na niejasność niektórych świateł. Czasami zdarza się, że coś miga i trudno jest ustalić, gdzie jest problem. Stosunek ceny do wydajności tych włoskich ekspresów do kawy jest mniej więcej zrównoważony. Kosztują od 170 do 8500 złotych.